Jak poprawić warunki pracy magazyniera?

Wiele firm transportowych nie bierze pod uwagę, że zanim towary będą zapakowane do pojazdu, który będzie je przewoził, muszą przejść cały proces spisów, przekładania z miejsca na miejsce w magazynach.

Jak zadbać o bezpieczeństwo towarów?

Pojemniki z tworzywa sztucznego tak chętnie wykorzystywane przez wiele firm transportowych, jako opakowania zbiorcze dla towarów, są bardzo bezpieczne. Niestety producent plastikowych opakowań dbając o swoja kieszeń, nie zwraca uwagi na to, czy takie opakowania będą wygodne do przenoszenia przez człowieka. Powoduje to sporo komplikacji, ponieważ magazynier, który musi przez 8 godzin, nosić opakowania, które są niewygodne, zwyczajnie szybko straci chęć do pracy, przez co praca będzie o wiele wolniejsza. Nie wspominając już o tym, że często taki producent opakowań plastikowych, bez większego problemu mógłby poprawić swój produkt, ale niestety, żeby zaoszczędzić, nie będzie się tym przejmował.

Po czym poznać, że producent opakowań plastikowych jest dobry?

Pojemniki z tworzywa sztucznego mają to do siebie, że bardzo łatwo jest je formować. Pozwala to na eksperymentowanie z ich kształtami, co może w łatwy sposób poprawić wygodę podczas używania takiego pojemnika. Producent plastikowych opakowań, który ma świadomość tego, jeśli nie chce oszczędzać, na pewno wykorzysta to, że stara się poprawić jakość swoich pojemników i z chęcią nam to powie. Jeśli jednak producent wydaje się głuchy na ten temat, możemy być prawie pewni, że nie coś takiego jak ergonomia produktu dla niego zwyczajnie nie istnieje.

Jak wygodniejszy pojemnik może nam pomóc

Choć brzmi to śmiesznie, to dla osób, które pracują lub pracowały na magazynie, wcale się takie nie wydaje. Godziny pracy w niewygodnych warunkach potrafi doprowadzić człowieka do skrajnych emocji. Zaczyna nas denerwować wszystko, od źle wykonanej inwentaryzacji po zwyczajnie niewygodny uchwyt w pojemniku, który akurat przenosimy.

Zadbanie o takie podstawowe elementy może wydawać się bezsensowne z perspektywy kierownika, ale na pewno nie dla kogoś, kto musi te pojemniki codziennie przenosić. Kupując pojemniki lepszej jakości z przemyślanym uchwytem, poprawimy ergonomię pracy, dzięki czemu pracownicy będą pracować wydajniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *