Właściwości żywicy poliuretanowej

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się żywica poliuretanowa. Zadbanie o odpowiedni rodzaj posadzki jest bardzo ważne w miejscach o dużym natężeniu ruchu, czyli między innymi w urzędach i halach produkcyjnych.

Czym jest poliuretanowa żywica?

Nie ulega wątpliwości, że podłoga powinna być trwała oraz odporna na mechaniczne uszkodzenia. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie żywicy poliuretanowej. Niezwykle trudno jest obić żywicę poliuretanową. Do mikropęknięć nie dochodzi nawet pod wpływem dużego ciężaru. Warto wspomnieć, że taka podłoga jest też odporna na środki chemiczne oraz promieniowanie ultrafioletowe. Może być stosowana w hotelach, fabrykach, urzędach oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego. Sprawdzi się idealnie również do wykonania posadzki w domu.

Zastosowanie

Poliuretanowa żywica może być także stosowana na zewnątrz, więc nadaje się do budowania balkonów i tarasów. Dodatkowo jest odporna na wilgoć i bardzo szczelna. Do wykończenia wnętrz doskonale sprawdzają się posadzki z żywicy poliuretanowej. Są stosunkowo surowe, ale prezentują się świetnie i dodają stylu. Dostępna jest nie tylko bezbarwna żywica, ale również w kolorze kremowym i szarym. Kolejną zaletą posadzki z żywicy poliuretanowej są bardzo dobre właściwości izolacyjne. Oznacza to, że nie trzeba stosować dużych podkładów izolacyjnych, które mogą obniżać pomieszczenie.

Właściwości

Sprawdzi się także przy użyciu ogrzewania podłogowego. Warto również dodać, że bardzo łatwo można utrzymać w czystości posadzki poliuretanowe. Do takiej posadzki nie przywiera brud, a w szczelinach nie gromadzi się kurz. Nie trzeba stosować żadnych środków chemicznych do czyszczenia. Można też wykorzystać wodę z płynem do mycia naczyń i wtedy żadne smugi nie powinny być widoczne. Żywica poliuretanowa wykazuje się ponadprzeciętną trwałością i jest niezwykle odporna. W domu poliuretan też prezentuje się świetnie. Po takiej posadzce można chodzić spokojnie w szpilkach bez obaw o porysowanie. Nie wszyscy wiedzą, że poliuretanowa żywica ma wygłuszające właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *