Rozładunek wagi ciężkiej

Podnoszenie, przenoszenie czy transport ładunków to wydawałoby się prosta sprawa. Wystarczy odpowiedni sprzęt i można działać. Niestety tego typu działania wymagają dużo więcej zaangażowania, wiedzy i doświadczenia, aby działo się to tak łatwo i prosto. Potrzeba do tego odpowiednich maszyn i ludzi, którzy potrafią i wiedzą jak je obsługiwać.

Wsparcie dla przemysłu

W obszarze przemysłowym na co dzień wykorzystuje się ciężki sprzęt, typu suwnice, żurawie czy dźwigi. Do ich obsługi trzeba mieć wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Jest to ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

Ładunki obsługiwane takimi maszynami ważą często po kilka ton lub więcej. Każdy błąd w tym przypadku może spowodować ogromne zniszczenia lub uszkodzenia. A nawet spowodować utratę zdrowia czy życia innych ludzi.

Sprzęt wspomagający

Ważny jest również odpowiednio dobrany sprzęt, który ułatwi pracę i zapewni maksymalny komfort i bezpieczeństwo. W przypadku przeładunków czy rozładunków za pomocą żurawi lub dźwigów taką rolę wspomagającą odgrywają zawiesia linowe. Jest to standardowy osprzęt do zastosowań w transporcie ładunków.

Zawiesia linowe to wymienny elementy, które są bezpośrednio przyczepiane do ładunku. Muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i lin stalowych, tak aby zapewnić wytrzymałość zacisku oraz utrzymać ładunek. Zawiesia linowe są również odporne na korozję i warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą pracować na zewnątrz przez cały rok.

Zawiesia linowe – rodzaje

W ofercie producentów można znaleźć zawiesia linowe jednocięgnowe, wielocięgnowe i o obwodzie zamkniętym. Każde z nich może być zakończone za pomocą pętli, szekli, ogniw, kauszy czy haków bezpiecznych, czy obrotowych. Wybór odpowiedniego zawiesia zależy przede wszystkim od rodzaju ładunku oraz jego ciężaru.

Zawiesia linowe muszą spełniać odpowiednie normy europejskie oraz posiadać stosowne atesty. Powinny być łatwe i wygodne w obsłudze, tak aby ich wymiana była szybka i prosta. W zależności od średnicy wykorzystanej do produkcji liny mogą przenosić ładunki ważące od 17 do około 132 ton.

Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują bardzo bogatą gamę tego typu rozwiązań dla przemysłu ciężkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *