Ile wynosi koszt instalacji gazowej w domu jednorodzinnym?

Jak łatwo się domyślić całkowity koszt instalacji gazowej w domu jednorodzinnym uzależniony jest od wielu czynników. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość materiałów. Im większą liczbę przewodów trzeba przeprowadzić, tym oczywiście koszt inwestycji będzie większy.

Standardowe ceny za wykonanie instalacji gazowej

W 2022 roku minimalna cena za wykonanie instalacji gazowej wynosi około 90 zł/mb. Maksymalna cena oscyluje z kolei w granicach 200 zł/mb. Jeżeli chodzi o podłączenie kominka to ceny wahają się w granicy od 3000 do 4000 zł. Koszt instalacji gazowej w domu wykonany z miedzi przy użyciu klasycznych zacisków mieści się w przedziale 60-70 zł/mb. Najdroższym rozwiązaniem jest instalacja gazowa wewnętrzna ze stali spawanej. W tym konkretnym przypadku ceny mogą oscylować nawet w granicy 120 zł/mb. Samo podbicie gwarancji to wydatek 60 zł.

Całkowity koszt instalacji gazowej w domu jednorodzinnym może wahać się nawet od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Sporą część inwestycji pochłonie sam kocioł gazowy. Producenci oferują koty gazowe od 3 000 do nawet 20 000 zł. Na cenę kotła bezpośredni wpływ ma nie tylko maksymalna moc, ale również renoma producenta oraz parametry użytkowe. Pod żadnym pozorem nie można oszczędzać na doświadczonych fachowcach.

Fachowy serwis

Instalacja gazowa spełniać będzie swoje zadania przez wiele długich lat użytkowania tylko wtedy, gdy będzie systematycznie serwisowana. Nawet najlepsze materiały i urządzenia po pewnym czasie stracą swoje właściwości użytkowe. Między innymi dlatego też warto zadbać o systematyczną modernizację instalacji gazowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *