Drzwi wewnętrzne – pomysły na oryginalny wygląd

Gdy wybieramy drzwi zewnętrzne mamy świadomość tego, że ich wygląd nie jest najważniejszy. Za rzeczywiście udany można przecież uznać przede wszystkim ten zakup, który zapewni bezpieczeństwo domownikom. Przy zakupie drzwi wewnętrznych możemy jednak popuścić wodzę fantazji.

Z jakiego materiału wykonuje się drzwi wewnętrzne?

Producenci drzwi wewnętrznych są otwarci na coraz mniej typowe propozycje swoich klientów. Standardowe rozwiązania niezmiennie są jednak wykonane z użyciem drewna litego i klejonego, a także z szerokiej gamy materiałów opisywanych jako drewnopodobne. Nie da się nie dostrzec też tego, że po latach trwania w zapomnieniu, do łask powraca również szkło.Każdy rodzaj drewna ma swoją specyfikę, nietrudno więc domyślić się, że jedne są mniej, inne zaś bardziej popularne, gdy w grę wchodzi produkcja drzwi. Dominującą pozycję niezmiennie zajmuje drewno dębowe i bukowe. Popularnością cieszą się jednak również drzwi wykonane z drewna jesionowego oraz z pięknego mahoniu. Także płyty drewnopodobne nie są dziś identyczne. Różnią się przede wszystkim gęstością i to właśnie ona ma decydujący wpływ na trwałość wykonanych z nich drzwi.

Dekory i okleiny drzwi wewnętrznych

Klasyczne, proste drzwi wewnętrzne nadal cieszą się dużą popularnością. Nie mają sobie równych choćby tam, gdzie prym wiedzie minimalizm i formalna oszczędność. Wcale nie mniej popularne są jednak różnorodne okleiny i dekory. Ich zwolennicy uważają, że rozwiązania takie nadają drzwiom charakteru i sprawiają, że świetnie wpisują się w stylistykę danego pomieszczenia.Skrzydła drzwi drewnianych mogą dziś być jedynie wstępnie zaimpregnowane tak, aby podkreślić surowość tego materiału. Kupujący chętnie decydują się jednak również na drzwi lakierowane i bejcowane, zwłaszcza jeśli rysunek słojów drewna jest na nich doskonale widoczny. Tylko od kupujących zależy też to, w jakim kolorze będą utrzymane drzwi w ich domu. Dziś wybór w tym zakresie jest niemal nieograniczony, choć należy liczyć się z tym, że mniej typowe odcienie będą znacząco podnosić cenę. Kupujący mogą też postawić na drzwi dodatkowo dekorowane z tłoczeniami, choćby w kształcie łuków. Trudno o lepsze rozwiązanie, gdy szuka się drzwi do wnętrz w stylu angielskim lub prowansalskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *