Uszczelniacz silikonowy wysokotemperaturowy – co warto o nim wiedzieć?

Uszczelniacz silikonowy wysokotemperaturowy bardzo często występuję w formie pianki, tworzącej elastyczną i płynną uszczelkę, idealną do wykonywania tradycyjnych uszczelnień w bardzo różnych typach materiałów.

Jakie właściwości ma uszczelniaczy wysokotemperaturowy?

Uszczelniacz silikonowy wysokotemperaturowy ze względu na swoje cenne właściwości jest bardzo często wykorzystywany. Zgodnie z zapowiedziami wielu producentów nie traci on swoich właściwości nawet, jeżeli narażony jest na działanie temperatur oscylujących w granicach 285°C. Warto również mieć świadomość tego, że jest to uszczelniacz, któremu nie straszne jest destrukcyjne działanie substancji takich jak:
– oleje,
– smary,
– różnego rodzaju chemikalia,
– płyny mrozoodporne,
– paliwa,
– tłuszcze.

Kolejną bardzo charakterystyczną cechą wysokotemperaturowych uszczelniaczy jest ich bardzo dobra przyczepność, przede wszystkim do metali, ceramiki oraz szkła. Ta cecha sprawia, że produkt ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Stosowanie wysokotemperaturowych silikonowych uszczelniaczy nie wymaga stosowania aktywatorów, nie są też potrzebne primery. Jeżeli uszczelniasz zastyga, jego powłoka staje się bardzo elastyczna i niezwykle odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Jakie jest najczęstsze zastosowanie wysokotemperaturowych uszczelniaczy?

Zastosowań wysokotemperaturowych uszczelniaczy jest dość dużo, nic więc dziwnego w tym, że jest on bardzo często wykorzystywany. Przede wszystkim, ze względu na odporność na działanie naprawdę bardzo wysokich temperatur, stosowany jest w budownictwie oraz przemyśle

Zastosowanie wysokotemperaturowego silikonu pozwala uzyskać elastyczne uszczelnienie, doskonale sprawdzające się w hermetyzacji kotłów grzewczych, piecy CO, różnego rodzaju maszyn, a nawet niektórych urządzeń kuchennych.

Bez silikonowego uszczelniacza wysokotemperaturowego nie mogłaby sprawnie funkcjonować branża motoryzacyjna. Tego typu silikon jest niezastąpiony przy wykonywaniu uszczelnień nie tylko w silnikach, ale również w pompach, skrzyniach przekładniowych czy systemach klimatyzacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *