Skup węglika spiekanego to bardzo częsta oferta, na którą można przypadkiem natknąć się w internecie. Czym jest węglik spiekany oraz do czego służy? W jakich branżach jest wykorzystywany oraz jaka jest jego cena za kilogram złomu? Poniżej garść przydatnych informacji dla osób interesujących się tym tematem.
Czym jest węglik spiekany
Węglik spiekany to niezwykle wytrzymały i odporny materiał, który wytwarzany jest w odpowiedni w procesach technologicznych, między innymi z metali takich jak wolfram, tytan lub chrom. W zależności od składu węglika spiekanego, narzędzia wyprodukowane z niego będą służyły do obróbki różnych materiałów. Niektóre stopy mogą służyć do obróbki między innymi stali, inne zaś do metali kolorowych. Ważne jest to, że węglik spiekany służy do produkcji między innymi wierteł, frezów, płytek tnących służących do obróbki skrawaniem.
Węglik spiekany cena
Narzędzia produkowane z węglika spiekanego charakteryzują się bardzo dużą odpornością na wysokie temperatury ( sięgającą nawet do około 850 stopni Celsjusza). Są twarde i odporne na ścieranie. Węglik spiekany służy też do zbrojenia narzędzi wykorzystywanych w górnictwie. W Polsce produkcja węglika spiekanego została zapoczątkowana w Katowicach w hucie Baildon, to zresztą te obszar Polski jest wciąż najbardziej aktywny jeżeli chodzi o produkcję i wykorzystanie węglika spiekanego w praktyce. Węglik spiekany skup to oferta dla firm, które posiadają zużyte narzędzia wykonane z węglika spiekanego lub też złom węglika. Węglik spiekany cena obecnie wynosi około 60 zł za kilogram złomu czystego węglika. Zatem nawet złom węglika spiekanego jest cennym surowcem do ponownego wykorzystania.
Węglik spiekany skup
Skup węglika spiekanego często odbywa się drogą internetową, to właśnie w ten sposób najprościej skontaktować się z odbiorcą. W przypadku dużej ilości węglika spiekanego możliwy jest również transport na koszt odbiorcy. Tak duże zainteresowanie węglikiem spiekanym wynika między innymi z tego, że w skład węglika wchodzą metale rzadkie i niezwykle drogie, których pokłady na całym świecie drastycznie się kurczą. To zatem dobry sposób na ponowne wprowadzenie do obiegu materiałów tak rzadko spotykanych obecnie w naturze, lub których eksploatacja kosztuje wyjątkowo dużo. Ponowne użycie węglika spiekanego do produkcji narzędzi to krok ku lepszej oszczędności zasobów naturalnych ziemi.