Cennik budowlany – choć nie zmienia się tak szybko, to jednak należy śledzić jego losy. Zwłaszcza, jeżeli chce się wyremontować mieszkanie, czy postawić nowy dom. I choć cena materiałów budowlanych może niekiedy zaskoczyć budowlańców, tak cennik chemii gospodarczej – już mniej.
Artykuły budowlane cennik chemii gospodarczej
Chemia gospodarcza wykorzystywana jest na koniec remontów, kiedy już dom stoi w całości, jest wykończony i lada moment będzie można się do niego wprowadzić. Jednak ten krok od zakończenia remontu do zamieszkania jest niestety nadal trudny i dość żmudny. Dlaczego? Dlatego, że sprzątanie po remoncie czy budowie to naprawdę ciężka i czasochłonna praca.
Zwykła chemia, którą można znaleźć w marketach, nie zawsze się sprawdza. Często zastosowane nowe materiały, na przykład terakota, panele, glazura i tym podobne, początkowo wymagają odpowiednich preparatów. Inaczej albo zostaną zniszczone, albo ich funkcjonalność mocno się obniży. Jaką chemię zatem wybrać, by dom lśnił czystością?
Cena materiałów budowlanych – chemia gospodarcza
Cegła – jakże często wybierana do dekoracji salonu czy przedpokoju. I jeżeli komuś wydaje się, że nie trzeba jej czyścić, jest w dość dużym błędzie. Po remoncie taka cegła wygląda okropnie – jest zakurzona, zabrudzona tynkiem, klejem, farbą i innymi materiałami. Czym ją skutecznie wyczyścić? Na przykład środkiem czyszczącym Szop 2000 firmy Atlas. Taki środek świetnie usuwa pozostałości po farbach, tynku i innych emulsjach. Można go stosować i na zewnątrz, i w środku. Cena jednokilogramowego opakowania to jedynie 10,75 PLN.
Parkiet – z jednej strony przepięknie wyglądający, błyszczący, lśniący czystością, z drugiej – dość ciężki w utrzymaniu. Parkietu nie można zbyt mocno moczyć, używać mocnych preparatów. Nie można go ścierać, drapać. Należy dbać o niego ze szczególną uwagą – inaczej nie posłuży długo. Jak zatem go czyścić? Na przykład stosując środek do czyszczenia parkietu firmy Blanchon. Taki preparat jest gotowy do użytku (nie trzeba go rozcieńczać). Można go stosować i na parkietach lakierowanych, i na tych olejowanych. Jest szybkoschnący, nie pozostawia smug, nie wymaga spłukiwania. Jest delikatny dla podłogi a mocny dla brudu. Cena to około 75,03 PLN za dwu i pół litrowe opakowanie.
Glazura – zarówno ta w kuchni, jak i w łazience wymaga czyszczenia i pielęgnacji. Na późniejszym etapie, zwykle wystarcza ciepła woda z płynem do płytek, jednak chwilę po remoncie warto sięgnąć po coś mocniejszego i lepszego. Dobrym preparatem do tego będzie czyścik do płytek AI 770, firmy Alpol. Cena tego preparatu to około 27,47 PLN za kilogram. Produkt usuwa pozostałości zaprawy cementowej, wapiennej, usuwa rdzę, plamy oleju, tłuszcz, smary i wszelkie inne zanieczyszczenia.
Cennik budowlany nie musi być przerażający. Wystarczy poszukać na stronie www.icmarket.pl odpowiendnich preparatów lub poprosić o artykuły budowlane cennik. Wówczas zakupy będą na pewno udane a dom będzie lśnił czystością.