Transport cieczy – o czym trzeba wiedzieć?

Transport cieczy jest zadaniem, które wymaga pojemników specjalnie do tego przystosowanych, które nie tylko są szczelne, ale również trwałe i bezpieczne. Co warto wiedzieć o pojemnikach IBC?

Co można przewozić w pojemnikach IBC?

Kontener IBC w przeważającej części zbudowany jest z polietylenu, który zapewnia wysoką jakość pojemników, ich dużą szczelność oraz wytrzymałość. Jednocześnie są półprzezroczyste, co pozwala na kontrolowanie ilości oraz jakości przewożonego płynu.

Z uwagi na możliwość przewożenia cieczy spożywczych, takich jak wino, śmietana, soki, koncentraty, napoje spirytusowe, czy tłuszcze roślinne możliwość kontroli cieczy jest niezmiernie ważna dla przedsiębiorcy, który widzi nie tylko zmniejszającą się ilość cieczy, ale również wszelkie odstępstwa od normy. W przypadku psucia się płynu przedsiębiorca może szybko zareagować.

Bardzo ważny jest również wskaźnik, który pokazuje ciężar paletopojemnika. Dzięki temu przedsiębiorca ma ciągła kontrolę nad ubywającą cieczą.

Pojemnik IBC jest również dostosowany do przewozu cieczy takich jak detergenty, oleje, smary, benzyny, kwasy, farby, lakiery, rozcieńczalniki, surowce kosmetyczne, środki dezynfekujące i odkażające czy roztwory chemiczne. Należy jednak pamiętać, że paletopojemniki nie są przystosowane do przewożenia cieczy objętych instrukcją ADR, czyli łatwopalnych.

Kontener IBC jest łatwy do umycia i dezynfekcji, co również ma duże znaczenie.

Ekonomia jest ważna

Z transportem towarów bardzo ściśle związane jest ich przechowywanie. Przedsiębiorcy dążą do minimalizacji kosztów zarówno przewozu, jak i magazynowania. Pojemnik IBC jest wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem w transporcie cieczy, gdyż jest on tak skonstruowany, że istnieje możliwość ustawiania kontenerów IBC piętrowo, co daje szansę zaoszczędzenia dużej ilości miejsca magazynowego.

Paletopojemnik transportowany jest w specjalnym koszu, który nie tylko zabezpiecza kontener, ale również ułatwia transport i umożliwia piętrowe ustawianie. Dodatkową zaletą kontenerów IBC jest możliwość przechowywania ich złożonych po usunięciu przewożonej cieczy. Dzięki temu magazyn staje się bardziej przestronny i wygodny, a przedsiębiorca szybko odzyskuje przestrzeń magazynową.

Kontener IBC najczęściej transportowane są na odpowiednich paletach, co sprawia, że jest on stosunkowo łatwy w załadunku i rozładunku, co ma niebanalne znaczenie dla pracujących przy transporcie osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *