Skup złomu – jak działa i jaki ma cennik?

Jak pozbyć się niepotrzebnych odpadów metalowych? Sprawdź cennik skupu złomu i zrób porządek w domu lub w miejscu pracy.

Twoja piwnica to składowisko złomu? Pozbądź się go w bezproblemowy sposób

Niejedna osoba posiada w swoim domu, piwnicy czy na strychu choćby kilka niepotrzebnych rzeczy. Często magazynuje się złom lub inne odpady produkcyjne z myślą, że kiedyś się przydadzą. Zwykle jednak zabierają jedynie miejsce i przeszkadzają – nierzadko są problemem przez wiele lat. Kolejną kwestią, przez którą składuje się różnego rodzaju przedmioty jest brak świadomości na temat tego, w jaki sposób można się ich pozbyć. W końcu nie nadają się one do wyrzucenia na śmietnik, a przeniesienie ich w dane miejsce wymaga pomocy innych osób. Nierzadko trudno jest też znaleźć w pobliżu kogoś, kto chciałby zająć się złomem.

Na szczęście istnieją skupy, do których można dostarczyć niepotrzebne rzeczy osobiście. Istnieje także możliwość wynajmu kontenerów i umówienia się na odbiór złomu przez pracowników takiego miejsca. To duże ułatwienie dla każdego, kto chciałby pozbyć się zalegających w pomieszczeniach – często ciężkich i sporych rozmiarów – rzeczy.

Dla klientów indywidualnych i dla firm

Skup złomu świadczy usługi zarówno dla przedsiębiorców, którzy – ze względu na charakter wykonywanej pracy – regularnie generują spore ilości odpadów produkcyjnych, jak i osób prywatnych, które chcą uporządkować swoją piwnicę.

Pomoc firmy tego typu może okazać się nieoceniona m.in. podczas przeprowadzania remontów i prac budowlanych, a także w czasie przeprowadzki lub zwykłych porządków wiosennych. W kontenerze można składować różnego rodzaju odpady – nie tylko złom, ale także metale kolorowe, akumulatory i wiele innych.

Skup złomu cennik – co warto wiedzieć?

Ceny w skupach złomu uzależnione są od konkretnej firmy oraz rodzaju materiału, który chce się sprzedać. Zwykle przyjmuje się podział według nazwy surowca – np. miedź, aluminium, mosiądz, złom stalowy, inne metale.

Skup złomu cennik podaje wartość w złotówkach za kilogram danego surowca. Może to być np. około 30 zł (w przypadku miedzi), kilka złotych (w przypadku aluminium) i 1 zł (za złom stalowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *