Klej anaerobowy przede wszystkim umożliwia łączenie ze sobą na trwałe nie tylko różnych powierzchni metalowych, ale również metali z innymi materiałami. Wspomniany produkt jest niezwykle ceniony zarówno w mechanice, jak i branży inżynierii chemicznej. Ponadto należy zaznaczyć, że kleje anaerobowe charakteryzują się niezwykle specyficznymi właściwościami.
Gdzie można wykorzystać omawiany produkt?
Należy mieć świadomość, że produkt jest przede wszystkim jednoskładnikowy. Godny uwagi jest również fakt, że działa praktycznie wszędzie, gdzie nie ma dostępu tlenu. Kleje anaerobowe doskonale zdadzą egzamin przy zabezpieczaniu różnego rodzaju gwintów czy innych elementów, które zostały stworzone z metalu.
Możliwe jest w ten prosty sposób wyeliminowanie ewentualnego ryzyka związanego z ich wykręceniem się. Ponadto produkt można bez żadnego problemu wykorzystać do uszczelniania różnego rodzaju powierzchni czy mocowania elementów współosiowych. Klej anaerobowy znajduje również bardzo szerokie zastosowanie w przypadku montażu instalacji gazowych i wodnych. Można go również wykorzystać z automatyce czy mechanice przemysłowej.
Uniwersalny klej do metalu
Kleje anaerobowe można bez żadnego problemu stosować nawet w przypadku, gdy temperatura wynosi od 150 do 200 stopni Celsjusza. Atutem omawianego produktu jest również stosunkowo niska cena, jak na ogromną liczbę zastosowań.
Dzięki produktowi użytkownik może z powodzeniem zabezpieczyć różnego rodzaju metalowe powierzchnie przed ewentualną korozją. Ponadto możliwe jest klejenie połączeń gwintowych. Rekomendowane jest również stosowanie produktu przede wszystkim w miejscach, gdzie zachodzi konieczność wypełniania większych szczelin.
Co jeszcze warto wiedzieć o klejach anaerobowych?
Należy zdawać sobie sprawę, że kleje anaerobowe reagują przez kontakt z danym metalem. Jest on dla nich pewnego rodzaju katalizatorem. Z kolei odcięcie przez użytkownika dopływu powietrza doprowadzi do zdecydowanie szybszego utwardzenia.
W przypadku, gdy tylko jeden z warunków nie zostanie spełniony, wspomniane utwardzenie może zostać wymuszone przez wykorzystanie specjalnego aktywatora. Następnie omawiany produkt po utwardzeniu osiąga postać tworzywa – polimeru. Nikogo nie powinien dziwić również fakt, że klej anaerobowy nazywany jest także płynnym tworzywem sztucznym.
Kleje anaerobowe są w stanie utwardzić się praktycznie na wszystkich możliwych powierzchniach metalowych. Bardzo istotny wpływ na szybkość utwardzenia się będzie miała aktywność materiału.