Google+ Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw - grudzień 2012 r. | Oś przemysłu
Witaj na portalu Oś Przemysłu!|niedziela, Maj 29, 2016
Jesteś tutaj Home » Aktualności » Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw – grudzień 2012 r.
  • Zostań z nami

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw – grudzień 2012 r. 

abc
GUS wynagrodzenie grudzień 2012

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2012 r. wyniosło 4111,69 zł brutto – podał Główny Urząd Statystyczny.

Podana wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze stosunku pracy lub stosunku służbowego albo dochód z prowadzonej działalności gospodarczej, które mógłby uzyskać w okresie odbywania ćwiczeń wojskowych.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w grudniu 2012 r. wyniosło 4107,95 zł brutto.

Podana wysokość wynagrodzenia służy określeniu wysokości kredytu lub udzielonej przez bank pożyczki studenckiej. Obwieszczenia i komunikat w tych sprawach zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” lub Dzienniku Urzędowym.

Dodatkowo GUS podał również przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w 2012 r. które wyniosło 3728,36 zł brutto, natomiast bez wypłat nagród z zysku – 3722,28 zł brutto.

Należy zaznaczyć, że powyższe dane dotyczą podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, w których liczba pracujących przekracza 9 osób.

źródło: www.stat.gov.pl – stan z dnia 18 stycznia 2013 r.

About the author: Katarzyna Drobik

Katarzyna Drobik dziennikarka z wykształcenia i zamiłowania. Absolwentka filologii polskiej na UMCS w Lublinie oraz dziennikarstwa multimedialnego. Od kilku lat odpowiedzialna za Public Relations i Relacje Inwestorskie w spółce giełdowej. Autorka publikacji prezentowanych na tematycznych portalach internetowych.

Zostaw komentarz

Przeczytaj inne:
Stamp rating
S&P potwierdził ratingi Polski i ich stabilną perspektywę

Agencja Standard & Poor's potwierdziła w piątek ratingi Polski i...

Zamknij